Čistenie klimatizácie

Údržba a čistenie klimatizácie je často zanedbávaná činnosť, až kým sa neobjaví nepríjemný zápach, nedostatočné chladenie a vykurovanie alebo úplná nefunkčnosť klimatizačnej jednotky.

Prehľad témy

Objednaj čistenie tu:

Kontaktný formulár – Čistenie

Kontaktný formulár – čistenie

Profylaktický servis

Ak sa stretnete s pojmom profylaktický servis ide o udržiavanie a predlžovanie životnosti technických zariadení.
Počas tohto servisu sa vykonávajú preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú zabezpečiť, že vaše zariadenia budú fungovať spoľahlivo a efektívne. Vo všeobecnosti v tomto type servisu sú zahrnuté pravidelné kontroly, čistenie a v niektorých prípadoch aj výmena súčastí, ktoré sú náchylné na opotrebenie. Cieľom profylaktického servisu je predísť náhlym poruchám a drahým opravám v dôsledku zanedbania údržby.

Každá úprava vzduchu, teda aj klimatizácia si vyžaduje po určitom čase používania starostlivosť. Často ju zákazníci považujú za zbytočnú a nepotrebnú. To však nie je pravda!

Klimatizácia sa počas svojej prevádzky znečisťuje mikroskopickými časticami prachu, peľom, mastnotami a v neposlednom rade plesňami, ktoré sprevádza zápach. Poškodené môžu byť rotačné a pohyblivé časti jednotky, a taktiež časti krytu alebo elektroniky.
Tieto nežiadúce vplyvy majú za následok vyššiu spotrebu elektrickej energie, nižšiu efektívnosť, dlhšiu dobu prevádzky a tiež väčšiu hlučnosť.

Ako často vykonávať čistenie klimatizácie?

Odporúčané obdobie pre vykonanie údržby klimatizačného systému je raz ročne. Ideálne časy na údržbu sú pred začiatkom letnej sezóny v marci alebo apríli, alebo po skončení letnej sezóny v októbri alebo novembri. Výber konkrétneho obdobia závisí na vašich preferenciách, ktoré sú ale podmienené využívaním zariadenia, teda čas kedy si to vyžaduje samotná klimatizácia.

Dôkladná údržba zabezpečí prevenciu porúch a zamedzí šíreniu baktérií, čím predĺži životnosť vášho klimatizačného systému. Pravidelný servis je odporúčaný aj dodávateľmi zariadení Daikin alebo Sinclair. Pri dodržaní intervalov dokážu poskytnúť nadštandardnú záručnú dobu na samotný produkt. Najčastejšie je to 3 až 5 rokov oproti štandardným 2 rokom.

Objednajte si u nás odbornú starostlivosť cez kontaktné údaje alebo vyplňte jednoduchý formulár.

Obrázok pre Čistenie klimatizácie

Objednať servis

Kontaktný formulár – Čistenie

Kontaktný formulár – čistenie

Po prijatí e-mailu bude zákazník kontaktovaný servisným technikom, ktorý si so zákazníkom dohodne potrebné kroky na výkon servisného zásahu.

Profesionálny profylaktický servis od NP Servis zahŕňa nasledovné úkony:

  • diagnostika, upevnenie a celistvosť zariadenia
  • vizuálna obhliadka vonkajšej a vnútornej jednotky
  • kontrola elektrických častí zariadenia
  • kontrola tesnosti spojov chladiaceho okruhu
  • čistenie vnútornej a vonkajšej jednotky
  • kontrola správnej funkcie zariadenia
  • výstupný protokol

Zdielať:

Viac článkov

Oprava klimatizácie
Klimatizácie
Patrik

Oprava klimatizácie

Nefunguje Vám klimatizácia? Alebo sa Vám zdá, že nepracuje správne? Či už ide o nedostatočné chladenie, nezvyčajné zvuky, alebo zvýšenú spotrebu energie, sú to signály, ktoré by vás mali upozorniť na možné problémy s vašim zariadením a potrebnú opravu klimatizácie.

Prečítajte si viac »
Návrat hore